2021 Staff

Administration Staff

Principal                                                                          Suzanne Pekin

Deputy Principal                                                            Nicole Hughes

Deputy Principal                                                            Lynn Bright

Manager Corporate Services                                      Fiona Paki

Administration                                                               Sarah Zappelli

Administration                                                               Bev Davis

 

Early Childhood Staff

Kindy Blue                                                                      Janet Wearne

Educational Assistant                                                  Kelly Green

Kindy Red                                                                       Marie Tiley

Educational Assistant                                                  Emily Davasher

Pre-Primary 1                                                                Aoife Mc Cabe

Educational Assistant                                                 Rhoda Napier

Pre-Primary 2                                                               Peter Mc Skimming

Educational Assistant                                                 Sonja Rubio 

Junior Years Staff

Year One Room 1                                                        Jasmine Jones, Lynn Bright

Year One Room 2                                                        Leanne Ikin

Year Two Room 3                                                        Lynda Messom

Year Two Room 5                                                        Taylor Spalding 

Year Three Room 6                                                     Libby Dyde, Candice Wholohan

Year Three Room 7                                                     Shauni Redmond

Middle Years Staff

Year Four Room 13                                                    Stephanie Goodier

Year Four/Five Room 12                                           Molly Busbridge 

Year Five Room 8                                                       David Logue

Year Six Room 10                                                       Kellie Prosser

Year Six Room 11                                                       Lisa Ianello 

Specialist Teachers

Science                                                                         Janice Tesser, Lynne Hamilton

Music                                                                            Christine Morrison

Physical Education                                                     David Lane

Oral Language                                                             Lois Barndon

Visual Art                                                                      Sarah Fiel 

Library Officer                                                             Jane Zupp

Gardener                                                                      John Sydowoski

Gardener (Kindy)                                                        Thomas Wray